" israfa çare.. "

Mor Ekmek

Mor Ekmek

MorMiks

Fonksiyonel gıdalara olan ilgi gün geçtikçe artıyor. Fonksiyonel gıdalar, tüketildiğinde sağlığımıza bir fayda sağlayan gıdalar olarak biliniyor. Japonya gibi gelişmiş ülkeler toplum sağlığını korumak ve güçlendirmek için fonksiyonel gıdalardan faydalanıyor. Bizler de evlerinizde fonksiyonel gıdalar geliştirebilmeniz için size kolay bir yol sunuyoruz. Evinizde pişirdiğiniz ekmekleri ya da diğer unlu mamülleri daha sağlıklı bir hale getirmeniz için kırmızı sebze ve meyvelerden saflaştırdığımız bileşenleri unlu mamullerinize katabilecek hale getirdik!
"İçinde ne var?”, "Bu niye mor?”, "Yoksa gıda boyası mı var?” gibi sorularınız olduğu biliyoruz ama hiç düşündüğünüz gibi değil. Geliştirdiğimiz bu madde %100 doğal! İçeriği kırmızı sebze ve meyvelerden saflaştırdığımız bileşenlerden oluşuyor.


Bu bileşenler "antosiyaninler” olarak bilinmekte ve sağlığımıza birçok faydası bulunmakta. Antosiyaninlerle ilgili yapılan bilimsel çalışmalarda, bu bileşenlerin kan şekerini dengeleyici, diyabet gelişimini engelleyici, sağlığımızı güçlendirici ve ileri yaşlarda görülebilecek Alzheimer gibi hastalıkların gelişimini engelleyici özelliklerinin olduğu keşfedildi. Hatta kalp-damar sağlığını koruduğu ve güçlendirdiğine de bilim çevreleri tarafından sürekli vurgu yapılıyor. Fakat bu olumlu etkilerin ortaya çıkabilmesi için bu bileşenlerin düzenli olarak tüketilmesi gerekiyor. Biz de düşündük, toplumumuzda en çok ne tüketiliyor? Cevabımız tabii ki belliydi… Ekmek ve diğer unlu mamüller! Bunlar için bir formülasyon geliştirdik.

Özellikle son zamanlarda ekmek tüketimiyle ilgili çok fazla bilgi kirliliği mevcut. Kimileri tamamen bırakmamızı, kimileri kepekli ve türevlerini tüketmemizi öneriyor. Biz ise antosiyaninlerce zenginleştirilmiş ekmeğin düşük glisemik indekse sahip olduğu, kan şekerini yükselten enzimleri yavaşlattığı ve böylece daha dengeli bir kan şekeri düzeyine erişmede kolaylık sağladığını merkezimizde yaptığımız araştırmalar sırasında bulduk. Üstelik tadı ve kokusu bakımından normal ekmek ya da unlu mamüllerden hiçbir farkı olmuyor Sankara MorMiks ile yaptığınız ürünlerin! Antosiyaninler yüksek konsantrasyonlarda dahi tadı değiştirmiyor. Tamamen yapacağınız doğal ekmek ya da unlu mamül tadında!

 
Özellikle kan şekeri problemi yaşayan herkesin, sağlıklı bir yaşam sağlamak isteyen ve de sporcuların kan şekerlerini normalleştirmeyi hedefliyoruz! Ülkemiz için ilk olma özelliği taşıyan bu doğal katkılar Sankara Beyin ve Biyoteknoloji Araştırma Merkezi’nde, İstanbul Üniversitesi, Avcılar Kampüsü’nde üretiliyor. Sizler de antosiyaninlerce zenginleştirilmiş kendi ürünlerinizle kan şekerinizi düzene koyabilirsiniz. Afiyet olsun!